ZŠ Černošín
Základní školaČernošín

Informace pro zákonné zástupce

Vážení rodiče, zákonní zástupci, milé děti,

rádi bychom Vás všechny informovali o současném stavu, který se nás všech bytostně dotýká a ovlivňuje naše životy, včetně školní docházky.

Zhoršující se epidemická situace v okrese Tachov je velmi vážná. Nákaza Covid-19 se rozšířila i mezi učiteli a žáky naší školy. Není zřejmé, zda se děti a učitelky nakazily ve škole či v jiných mimoškolních prostorách.

Hygienická stanice Tachov byla informována o všech případech pozitivních pracovníků školy. Zároveň nám bylo doporučeno, abychom vyzvali rodiče k monitorování zdravotního stavu jejich dětí během jarních prázdnin (tuto informaci jsme obratem zveřejnili na školních webových stránkách). Opětovně Vás proto prosíme, abyste v průběhu prázdnin sledovali zdravotní stav svých dětí a při podezření na nákazu virem Covid-19 zajistili prostřednictvím ošetřujícího lékaře testování pro ověření pozitivity.

Infikované osoby prošly všemi budovami našeho školského zařízení. Po konzultaci se zřizovatelem budou proto tyto prostory plošně dezinfikovány.

Ač velmi neradi, upozorňujeme rodiče nejmladších dětí (1. a 2. ročníky), že s velkou pravděpodobností nebude umožněno vzdělávání Vašich dětí od 1. března 2021, protože drtivá většina učitelek nebude moci fyzicky nastoupit do zaměstnání. Tuto alternativu (uzavření školy) budeme i nadále konzultovat s hygienickou stanicí a se zřizovatelem. Rozhodnutí těchto institucí jsme povinni dodržovat.

O rozhodnutí o fungování školy v omezeném režimu (1. a 2. ročníky) či jejím úplném uzavření Vás budeme informovat do pátku 26. února 2021.

Mgr. Naděžda Pézlová, ředitelka školy a pedagogický sbor ZŠ Černošín

Datum vložení: 23. 2. 2021 18:57